вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się psują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji płotów z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий